Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
U14 Div 1 (WCMCC) 2 24 Oct 20 WCMCC
drew Norths Blue
Rivett Oval (104) 
Colts T20 (WCMCC) 1 19 Oct 20 North Blues
6/101(cc) M Haroon 47  S Costello 2/14
def by WCMCC
5/116(cc) JG Haskins 27  M Haroon 2/9 FJ Kelly 2/10
Harrison District Playing Fields (Harrison Oval 106) 
U12 Div 1 (WCMCC) 2 24 Oct 20 Ginninderra Tigers
drew WCMCC
Melba 104 
U13 Div 2 (WCMCC) 2 25 Oct 20 WCMCC
v Marist Royal
Waramanga District Playing Fields 
Colts (WCMCC) 1 25 Oct 20 WCMCC
v Marist
Phillip District Enclosed Oval (turf) 
U15 Div 1 (WCMCC) 2 24 Oct 20 CGS Navy
drew WCMCC
0/0  
Canberra Grammar School Main Oval (turf) 
Stage 1 Graded (WCMCC) 2 24 Oct 20 St Edmunds
0/0  
drew WCMCC
Narrabundah 204 
U16 Div 1 (WCMCC) 2 25 Oct 20 Norths Red
v WCMCC
Harrison District Playing Fields (Harrison Oval 105) 
Stage 1 Thunder (WCMCC) 1 23 Oct 20 Eastlake Hawks
5/76(cc)  
def by WCMCC Thunder
7/94(cc)  
Yarralumla Neighborhood Oval (104) 
Stage 1 Renegades (WCMCC) 1 23 Oct 20 WCMCC Renegades
v Tuggeranong Magpies
0/0  
Phillip 203 
Stage 1 Strikers (WCMCC) 1 23 Oct 20 WCMCC Strikers
6/77  C Cecere 2/10
def by WCMCC Scorchers
78  
Waramanga District Playing Fields 
Stage 1 Stars (WCMCC) 1 23 Oct 20 WCMCC Stars
3/129(cc)  
def Eastlake Lions
12/55  J Smedley 2/4
Chapman Oval (102) 
Stage 1 Heat (WCMCC) 1 23 Oct 20 WCMCC Heat
0/111(cc)  I Simon 4/14 J Rutten 2/5 L Corby 2/10 L Lomas 2/10 F Henderson 2/12
def Tuggeranong Eagles
0/33(cc)  L Chandra 6/4 T Fisher 2/5 L Dennington 2/5
Rivett Oval (104) 
Stage 1 Hurricanes (WCMCC) 1 23 Oct 20 St Edmunds White
19/60(cc)  B Moore 3/0 Z Warnes 3/1 N Maguire 3/2 A Hewitt 2/7
def by WCMCC Hurricanes
5/175(cc)  
St Edmund's Synthetic (Lonergan Oval)  
Stage 1 Sixers (WCMCC) 1 23 Oct 20 WCMCC Sixers
5/95(cc)  W Maltby 2/16
def CGS U11 Sky
4/70(cc)  
Duffy Oval (101)  
Under 12 Plate 5 9 Oct 20 Canberra Junior Rhinos
5/47(cc)  
v Blue Mountains
4/48  
Blundell Park 
U16 Div 1 T20 (WCMCC) 1 21 Oct 20 WCMCC
def by Marist
Kambah 108 
U12 Friday(WCMCC Renegades) 1 23 Oct 20 Wests Stealth
5/79(cc) B Elias 33*  
def WCMCC Renegades
5/78(cc)  
Kaleen North Oval (304) 
U12 Friday(WCMCC Thunder) 1 23 Oct 20 Ginninderra Tigers
74  A Hauck 2/9 D Lapthorne 2/10
def WCMCC Thunder
5/46(cc)  
Higgins Oval (Higgins Oval) 
Girls Cup Yellow (WCMCC) 1 23 Oct 20 Ginninderra Sumatran Tigers
4/60(cc)  TS Slater 2/10
def by WCMCC Yellow
1/144(cc) A Faulkner 31* TS Slater 29*  
Scullin 103 Oval 
Girls Cup Green (WCMCC) 1 23 Oct 20 Tuggeranong
42  C Fogarty 3/3 S Wilde 2/2
v WCMCC Green
6/63 S Wilde 25*  s sumanaweera  2/4
Kambah 108 
Girls Plate (WCMCC) 1 23 Oct 20 Norths Blue
12/88(cc)  G Wilson 2/6
def WCMCC
9/70(cc)  N Vijayakumar 4/9
Amaroo Oval (203) 

Facebook